Mój pierwszy motor

Kupno motoru to spełnienie młodzieńczych marzeń większości dużych chłopców. Jednak by mogło nastąpić wymagane jest zdobycie odpowiednich uprawnień. Motocykle mogą być prowadzone jedynie przez osoby posiadające prawo jazdy kategorii A.

Aby zdobyć wymagane uprawnienia należy po pierwsze wybrać dobrą szkołę jazdy. Wciąż najlepszą pomocą w podjęciu decyzji okazuje się rozmowa ze znajomymi. Opierając się na własnych doświadczeniach polecą bądź odradzą firmę, w której stawiali pierwsze kroki. Zebrane opinie mogą być bardzo pomocne. Kiedy już wybierzemy szkołę jazdy, dobrze jest odbyć kurs teoretyczny nawet wtedy, gdy odbyliśmy już podobny zdobywając uprawnienia kategorii B. Jego cena waha się w granicach od 700 do 1300 złotych. Warto zatem skorzystać z opłaconych już zajęć teoretycznych zanim zaczniemy jeździć. W kwocie tej mieści się oczywiście również część praktyczna. Każda dodatkowa godzina jazdy to koszt ok. 45 złotych. Motocykle oferowane przez szkoły nie są jednakowe. Przed rozpoczęciem kursu warto sprawdzić również tę kwestię. Sam egzamin to wydatek rzędu 134 złotych.

Zdobycie prawa jazdy na motor nie jest rzeczą kosztowniejszą od uprawnień kategorii B. Pieniądze i warunki egzaminów są podobnie. Nieporównywalne są natomiast wrażenia i emocje, jakich dostarczają motocykle.

Dodaj komentarz