Gdzie parkujemy samochód?

Parkowanie samochodu to problem i nie lada wyzwanie skierowane do kierowców z dużych miast. Obecnie każdy chce i może poruszać się samochodem. I taka sytuacja nie wymaga żadnego komentarza. Problem w tym, że do tak rozbudowanych potrzeb motoryzacji Polska nie jest przygotowana. Nasze drogi są wąskie, a parkingów jest bardzo miało. Zwłaszcza jest to problem w dużych miastach, a szczególnie w ich centrach, gdzie stare ulice nie nadają się najczęściej do ruchu samochodowego. Podobnie jak do parkowania w tych miejscach.

Nowoczesne parkingi są zlokalizowane najczęściej pod ziemią. Budowane są w apartamentowcach i nowoczesnych osiedlach, gdzie każdy ma swoje miejsce parkingowe i dla posiadacza pojazdu zaparkowanie go nie stanowi już żadnego problemu. Inaczej jest natomiast, gdy ktoś do nas przyjedzie w gości. Musi skorzystać z wyznaczonych miejsc parkingowych naziemnych, których na takich osiedlach jest niewiele lub ich nie ma wcale. Deweloperzy wychodzą z założenia, że skoro wybudowali parking podziemny, to samochód powinien tam stać, a goście mogą przyjechać autobusem. Inna sprawa jest, że miejsca naziemne można też dodatkowo sobie wykupić i wtedy z parkowaniem również nie ma problemu.

Gdy jednak jest brak garażu i miejsca naziemnego, to parkujemy tam, gdzie jest wolne miejsce – na ulicy najczęściej, zajmując chodniki i miejsca, które nie są oznakowane zakazem postoju i parkowania. Takie miejsce jednak trudno znaleźć na zatłoczonych ulicach.

Dodaj komentarz